به یاد اساتید

 

     چند روز پیش اداره آموزش و پرورش خواف به بهانه هفته ی معلم مراسمی خوبی را برگزار کرد انصافا مراسم خوبی بود اما نمی دانم چرا بعد از اتمام این مراسم به یاد معلمان دوران تحصیل خودم افتادم و جای آنها را در این مراسم خالی دیدم چه اساتیدی که بار امانت را به ما سپردندو به دیدار حق شتافتند و چه آنهایی که به افتخار پیشکسوتی درآمدند و چراغ راه ما شدند .

از بین استادانی که به دیار دوست  شتافتند یادی میکنم از استاد مرحوم  محمد علی شیپوری  که هنوز با بردن نام این عزیز لرزه شاگردی  بر تنم می نشیند  یادش گرامی و راهش سبز.

 

اما عزیز پیشکستوتی که شاید  نود درصد از فرهنگیان خواف  افتخار تلمذی در محضر ایشان راداشته اند و می توان گفت جامعه فرهنگیان خواف به نوعی مدیون زحمات این عزیز است استاد محترم  جناب آقای براتعلی یاسین پور می باشند  که وقار ، شخصیت ، متانتشان می تواند الگو و چراغ راهمان باشد  یادشان را گرامی می دارم و برای این عزیز از درگاه حضرت حق عمر طولانی و پربرکت مسئلت دارم  .

همت والایت ، دستان توانایت ، چهره مهربانت ، فداکاری در سکوتت ، دل عاشقت ، شکوه سخنت ، شوق آموختنت ، اشتیاق گفتنت ، شمع روشنت و راهنمایی راهت را اگر بر کوهها  نازل می کردی در برابرت به تواضع برمی آمدند . من انسانم ، به تو و به پیام توایمان دارم

یادی و تشکری از معلمان و استادان عزیز دوران تحصیلم عزیزانی چون آقایان :

عبدالقادر لایزال ، محمد تقی صالحی رودی، محمد اسماعیل معتبر ، مرحوم عبدالمجید خلیفه قادری ، علی محمد خوشرفتار ، جناب مولوی محمود برآبادی ، جناب مولوی گل محمد مومن ، علی محمد سلمانی ،‌عبدالحمید وکیلی احراری،استاد مجاور،عبدالغفور توکلی ،محمد رضا توکلی ،عبداله توکلی رودی ،عبدالعلی یاحق ،ایوب ایلخانی،اسداله باسلیقه ،ابوالفضل موسوی نژاد،غلام محمد قوی کتف،محمدصدیق بااصل ،محمد عثمان یاسین پور ،عبدالحمید دهقانی ، غلام فاروق کتابی ، محمد احراری ،گل محمد خوشرفتار ،عبدالکریم احراری ، مرحوم عبدالعظیم عیدخانی ، مرحوم عبدالعزیز نوعپرست ، عبدالرئوف بای رودی ،حسین برقی ، محمد طاهر ارشد ، نعمت اله شاهقاسی و همه ی عزیزانی که مدیون تلمذی محضر ایشانم و از قلم افتاده اند... .

 

                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                      تقدیم به همه ی عزیزان فرهنگی

         

وز ســـواد آموزما هم یاد باد

از پدر گـــر قالب تن یافتیم

ای تو کشتی نجات روح مــــا

ای معلم چـون کنم توصیف تـو            

یک پدر بخشنده آب و گل است              

ای معلم ای چــــراغ رهنما            

آفرینش مکتب است و کــردگار         

 می توان در ســـــایه آموختن       

پیرم و موی ســــرم برف تموز            

صحبت آمـــــوزگاران یاد باد                       

 

  کوبه ما خواندن نوشتن یاد داد

از معلم جان روشــــن یافتیم

ای به طوفان جهالت نـــــوح ما

چون خدا مشکل توان تعــریف تو

یک پدر روشنگر جان و دل اسـت

در ردیف انبیایی مرحــــــــبا

 خود مدیر و انبیا آموزگــــــار

گنج عشق جـــــاودان اندوختن

یاد عهـــــد مکتبم در دل هنوز

یاد باد آن روزگـــــاران یاد باد .


           در جهان طبیعت هرشاخه درختی و هر گلبرگ ظریفی که شکوفا شده ، دستان باغبان خویش و رنجهایش را با پراکندن زیبایی های سحر انگیز ش می ستاید ، پس چگونه می توان شکوفه لبخند را از باغبان « همیشه در حال نثار جان » یعنی معلم دریغ داشت ، همو که با تمام توان در راه شکوفا کردن استعداد های  جامعه اش ، جانش را فدای راه انبیاء می کند . همو که نخواست انسان غرق در تاریکی شود ، همو که نخواست انسان در پشت حصارهای جهل و خود بینی عمری به بطالت بگذراند ، همو که نگاه مهربانش دلهایمان را آسمانی  می کند ، همو که هرکس از جام محبتش جرعه ای بچشد ، عمری عطر مهربانی پاک خداوندی  را با خود دارد ، همو که . . .

ای معلم عزیز  . . . . . . . . . . . .

حال چگونه تشکر قلبی خویش را نثار قدمهایت ، نثار- هر آنچه نیکی از تو دیدم  نکنم ؟ من که  انسان بودنم را در سایه وجود پر از جود تو دارم

         در برابر عظمت ، ایثار و فداکاریت از صمیم قلب متواضعم .                  

 

/ 8 نظر / 132 بازدید
حسين

ممنون از ايده قشنكت هم كلاسي قديميت

محمد

آقای سلمانی سلام .با تشکر از وبلاگ خوبتون اما اگه امکان داره مطالبتون رو متنوع تر کنید.مرسی

آرش

ببخشید تو تموز کی برف اومده

مجیدمجاور

سلام.میخواستم از اینکه به یاد اساتیدتون بودید از شما تشکرکنم.موفق باشید

محفوظ

سلام بر شما برادر عزیز و قدرشناس که یاد معلم را به حق "بی چشم داشت" زنده نگه می داری. یقینا با شما همین گونه برخورد خواهد شد و همینگونه یاد خواهید شد. پیروز و سربلند و شاد باشی برادر عزیزم

م.خ.شرفتار

با دیدن اسم پدرم مرحوم گل محمد خوشرفتار گریه ام گرفت

درود بر تمام معلمان خوافی از جملع مرحوم عموی خودم

چقد coments هاتون قدیمیه؟مگه کسی از وبلاگتون خبر نداره؟قربون فال حافظ که توی تموم وبلاگ ها پیدا میشه!به هر حال مرسی